П’ятниця, 26.04.2024, 14:16
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Позакласна робота з фізичної культури | Реєстрація | Вхід
Соцмережі
Однокласники Фейсбук В контакті Твіттер Google+
Меню сайту
Любецькі світлини
Плити знайдені під час 

розкопок на місці любецького чоловічого монастиря
У ближній печері 

Преподобного Антонія
У дальній печері 

Преподобного Антонія
Сторожовий курган 

"Чортов палець"
У кам’яниці Павла 

Полуботка
У Спасо-Преображенському 

храмі
Пам’ятник воїнам 12-ї 

гвардійської, що полягли звільняючи Любеч
Монумент "Танк"
Фольклорний ансамбль 

"Малуша"
Фото картини з Череповецького музею, художника Галкіна Іллі Савича: "Любеч". 1894 рік.
Вхід в центральну паркову алею
Дальня печера Преподобного Антонія
Ближня печера Преподобного Антонія
Спасо-Преображенський храм
Кам’яниця Павла Полуботка
Пам’ятний знак на честь І з’їзду князів 1097 року
Пам’ятний знак на честь першої згадки про Любеч
Пам’ятний знак на честь першої згадки про Любеч
Пам’ятник Малуші
Пам’ятник Преподобному Антонію Печерському
Пам’ятний знак на місці любецького чоловічого монастиря
Пам’ятник Добрині
Українські новини
Новини України та світу. 
Новости Украины и мира

Преса України
Заробляємо в Internet!!!
Реєструємось і заробляємо!!!

Реєструйтесь і заробляйте. Регистрируйтесь и зарабатывайте
Синоптики обіцяють
Погода в Любечі
Форма входу

Свята, події...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів новин
Корисні ресурси

Замовляємо!!!
Інтернет-магазин навчальних матеріалів РОЗУМНИКИ.
Придбання навчально-методичних матеріалів зі знижкою 10%.
Замовляємо!!!
Мій банер
Мій банер

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Учитель фізичної культури (персональний сайт В.В.Трихліба)

 
Позакласна робота проводиться в позаурочний час у вигляді занять з гімнастики, легкої атлетики, лижної підготовки до туризму, в секціях, групах, командах.
Основним змістом позакласних занять з дітьми є матеріал навчальної програми з фізичної культури, який використовується з метою вдосконалення умінь і навичок учнів у виконанні різних вправ як у звичайних умовах, так і в ускладнених, зокрема на місцевості.

Форми позакласної роботи

Прогулянки, екскурсії та походи мають велике освітнє і виховне значення, оскільки діти знайомляться з природою, рідним краєм і його визначними пам'ятками.
Ці заходи сприяють вдосконаленню навиків у ходьбі, бігу і іграх, загартовують організм і зміцнюють здоров'я дітей, сприяють набуттю навичок самообслуговування, поведінки та орієнтування на місцевості тощо п. Неоціненну роль вони відіграють в створенні і зміцненні дитячого колективу, у вихованні почуття дружби і товариства.
Прогулянки, екскурсії та походи найчастіше проводяться пішки, зимою можуть бути використані лижі.
Прогулянки зазвичай здійснюють без певних освітніх цілей, заради відпочинку на лоні природи. Екскурсії мають певні освітні цілі і проводяться по заздалегідь наміченої тематики.
У походах на відміну від екскурсій поєднується виконання освітніх завдань з умовами похідного життя (розбивка табору, приготування їжі, подолання труднощів, що зустрічаються в будь-якому результаті, і т. д.).
Тематика екскурсій і походів повинна відповідати загальноосвітньої підготовки дітей і шкільним навчальним програмам. Прогулянки та екскурсія проводяться з учнями всіх початкових класів школи, походи організовуються для учнів III класів. Зазвичай ці заходи проводяться для кожного класу окремо.
Протяжність маршрутів не повинна перевищувати 5-7 км в обидва кінці, для учнів I-ІІ класів, 8-10 км - для учнів ІІІ класів. При цьому в середині шляху необхідний відпочинок протягом 1-2 год.
Невеликі прогулянки та екскурсії (за мінімальної відстані) можуть проводитися в будь-який навчальний день; прогулянки та екскурсії на велику відстань, а також походи тільки у вихідні або канікулярні дні. Кожне з цих заходів ретельно готується, докладно розробляється план проведення. У плані передбачаються завдання заходу, маршрут, місця нетривалого і тривалого відпочинку, заняття та ігри в дорозі і на великому привалі, інвентар, особисте до колективне спорядження учасників.
Про майбутню прогулянці або екскурсії учні попереджаються заздалегідь. Керівник прогулянки, екскурсії або походу зобов'язаний добре знати склад і стан здоров'я учнів, щоб вирішити питання про допуск їх до участі у проведеному заході. Необхідно також добре знати і фізичну підготовленість учнів. Від цього залежить вибір маршруту та швидкість руху групи. Якщо група різнорідна але складом, керівник при визначенні швидкості руху орієнтується на більш слабких учасників.

Ігри, розваги

Самими простими і масовими формами позакласної роботи з учнями є ігри і розваги.
Ігри організовуються як з невеликою групою учнів одного класу, так і з великими групами учнів двох-трьох класів. Чим чисельніша група грають, тим краще повинні бути підготовлені організатори та витівники з учнів. Ігри слід проводити у вигляді так званого «години ігор», загальне керівництво яким здійснюється вчителями.
«Годинник ігор» проводяться в позаурочний час, а також і канікулярний період, причому збір дітей для участі в іграх призначається у певний день і час у школі або на майданчику. У гарну погоду восени і взимку, а також в літній час гри проводяться на відкритому повітрі; лише в непогожу, вітряну і холодну погоду вони проводяться в закритому приміщенні де температурні умови для ігор на повітрі ті ж, що й для занять іншими вправами.
Проведені ігри завжди повинні відповідати віку і підготовленості граючих, бути доступними для хлопчиків і дівчаток, простими за змістом, легко зрозумілими, цікавими і захоплюючими.
Комплекс ігор складається так, щоб у ньому були ігри з різним змістом, і навантаженням і щоб ці ігри правильно чергувались. У одне заняття вводяться гри спокійні та ігри з великою рухливістю, ігри зі співами і танцями. При цьому найбільш рухливі ігри проводяться в середині заняття, а ігри зі співами - в кінці його.

Спортивні змагання

Спортивні змагання є однією з найбільш цікавих, захоплюючих форм позакласної роботи з фізичного виховання у початковій школі. Вони сприяють залученню учнів до систематичних занять фізичними вправами вдома і в колективі фізкультури, підвищують фізичну підготовленість учнів, згуртовують дитячий колектив.
Змагання, як і інші види позакласної роботи, включаються в загальний річний план роботи школи. На початку навчального року точно визначаються терміни проведення, положення і програми змагань. З урахуванням цих термінів завчасно проводиться підготовка до змагань.
Кращими строками для проведення змагань є канікули - зимові, весняні і літні (фазу після закінчення навчального року).

Гуртки фізичної культури

Гуртки фізичної культури організуються для учнів школи. Залежно від умов і кількості, бажаючих вони можуть бути організовані окремо в кожному класі, для відстаючих в засвоєнні навчального матеріалу, для всіх учнів початкової школи. Усередині гуртка комплектуються групи по 20 - 25 осіб з урахуванням їх віку і фізичної підготовленості. Заняття проводяться два-три рази на тиждень, їх тривалість 60-90 хв.
Завдання гуртка - активізувати руховий режим дітей, розширити їх знання, рухові вміння і навички; формувати в них потребу до регулярних занять фізичними вправами. Спрямованість занять повинна забезпечувати різнобічний фізичний розвиток учнів, оволодіння ними школою рухів, формування у них правильної постави, поліпшення якості засвоєння матеріалу навчальної програми. У заняття включаються головним чином вправи шкільної програми, виконувані в ускладнених умовах і переважно в ігровій формі.

Спортивні секції

Спортивні секції створюються для учнів, які бажають займатися певним видом спорту. Основні завдання секцій:
- Долучити школярів до систематичних занять спортом;
- Сприяти їх спортивного вдосконалення в обраному виді спорту;
- Готувати їх до участі у позашкільних змаганнях;
- Сприяти придбанню знань і навичок інструкторської роботи та суддівства змагань.

У секції запрошуються школярі основної медичної групи, що отримали допуск лікаря до занять. Проведення конкурсного відбору небажано, тому що це суперечить основним завданням позакласної роботи. У секції учні розподіляються за групами з урахуванням віку (6-7, 8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-17 років), статі, рівня спортивної підготовленості.

Згідно з існуючим положенням діти допускаються до спортивних занять:
з 6-річного віку - до занять зі спортивної гімнастики (дівчата), художньої гімнастики, фігурного катання;
з 7-річного віку - до занять з фрістайлу, шахів та шашок, тенісу настільного і великому, синхронного плавання, стрибків на батуде, у воду, плавання, спортивної гімнастики (хлопчики), акробатики, водно-лижного спорту;
з 8-річного віку - до занять з бадмінтону, баскетболу, футболу, гірничо-лижного спорту, спортивного орієнтування;
з 9-річного віку - до занять з водного поло, волейболу, ковзанярського спорту, легкої атлетики, лижного спорту (біатлону), лижних гонок, лижного двоборства, стрибків з трампліну, вітрильного спорту, регбі, ручному м'ячу, хокею на траві, з м'ячем , з шайбою;
з 10-річного віку - до занять зі скелелазіння, фехтування, важкої атлетики, санного спорту, сучасного п'ятиборства, стрільби кульової, веслування на байдарці і каное, веслування академічного, велоспорту, боротьби вільної, класичної, дзюдо, самбо, боксу;
з 11 років - до занять з кінного спорту, стрільби з лука, стрільби стендової;
з 17 років - до занять бобслеєм.

Для учнів 8-9 і 10-11 років заняття проводяться два рази на тиждень по 45 хв, для інших вікових груп - три рази на тиждень по 90 хв. Проводять заняття в спортивних секціях вчителі фізичної культури, учителі Захисту Вітчизни (з військово-прикладних видів спорту), вчителі інших предметів, що мають відповідну підготовку з певного виду спорту та компетентні в питаннях методики організації та проведення спортивних занять з дітьми.

 

Сайт зареєстровано:

Каталог сайтов Украины Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов Киев Каталог сайтов Infan.ru Украина-Сегодня: Каталог сайтов Львівський каталог сайтів ebazar
Украинский портАл Мой интернет - каталог лучших сайтов, белый каталог сайтов с прямыми ссылками МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
Copyright MyCorp © Трихліб В.В. 2024 Раскрутка сайтов. Русский автосерфинг